چهارشنبه 1399/08/28 - 14:49
چهارشنبه 1399/08/28 - 14:49 yazd-admin

توزیع 12 هزار بسته معیشتی توسط اداره کل اوقاف استان یزد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد : از ابتدای شیوع ویروس کرونا بیش از 12هزار بسته معیشتی به ارزش 30 میلیارد ریال و همچنین قریب به 14هزار پرس غذای گرم از محل اجرای نیات موقوفات در این شرایط خاص بین اقشار نیازمند توزیع شد..

به گزارش خبرگزاری بسیج سازندگی به نقل از یزد رسا حجت الاسلام حسین زارع زاده مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان یزد گفت: شیوع ویروس کرونا در ماه‌های اخیر، اهمیت وقف در حوزه سلامت و بهداشت و به ویژه وقف برای درمان بیماری‌های خاص و واگیردار را بیش از پیش روشن کرد.

وی با بیان اینکه یک چهارم مراکز درمانی کشور موقوفه هستند، افزود: در شرایط فعلی کادر بهداشت و درمان کشور با تمام قوا در صف اول مقابله با کرونا قرار دارند و به صورت شبانه روزی به بیماران خدمت رسانی می‌کنند، با این حال خیران نیک اندیش نیز باید به پشتیبانی از آن‌ها برخیزند و وقف‌های خود را به سمت فعالیت‌های درمانی سوق دهند.

حجت الاسلام زارع زاده با اشاره به اینکه واقفان از سعادتمند‌ترین نیکوکاران هستند، افزود: واقفان همچنین می‌توانند وقف‌های خود را به سمت نیاز‌های روز جامعه از جمله وقف در حوزه‌های علم و فناوری، فعالیت‌های قرآنی، تهیه جهیزیه، تسهیل در ازدواج جوانان، افزایش سواد رسانه ای، اشتغال جوانان هدایت و در این حوزه‌ها سرمایه گذاری کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد در ادامه گفت : بیمارستان موقوفه گودرز جهت بستری بیماران کرونایی بیتشرین همکاری را با دانشگاه علوم پزشکی یزد دارد. 

وی در ادامه افزود : از ابتدای شیوع ویروس کرونا بیش از 12هزار بسته معیشتی به ارزش 30 میلیارد ریال و همچنین قریب به 14هزار پرس غذای گرم از محل اجرای نیات موقوفات در این شرایط خاص بین اقشار نیازمند توزیع شد.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان یزد تصریح کرد: در حال حاضر مهمترین برنامه اوقاف یزد ترویج فرهنگ وقف و سلامت از طریق رسانه‌ها است.

حجت الاسلام زارع زاده ادامه داد: اهمیت وقف در این حدیث پیامبر اکرم (ص) مشخص می‌شود که می‌فرماید؛ وقتی انسان می‌میرد دفتر عملش بسته می‌شود مگر سه چیز که همچنان باز می‌ماند، یکی صدقه جاریه (وقف) دوم علمی که از آن استفاده می‌شود و سوم فرزند صالحی که برایش دعا کند.

او وقف را یک دولت کوچک دانست و تاکید کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت موقوفات می‌توان بسیاری از مشکلات جامعه را رفع کرد، در واقع وقف می‌تواند بهترین کمک را به دولت برای رفع نیاز‌های مردم داشته باشد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)