چهارشنبه 1399/08/28 - 07:47
چهارشنبه 1399/08/28 - 07:47 yazd-admin

تعاونی های استان روی نردبان پیشرفت

با عقد تفاهم نامه ای بین سازمان بسیج سازندگی استان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تقویت تعاونی های مردمی در دستور کار این دو سازمان قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج سازندگی استان یزد در راستای توسعه بخش تعاونی و گسترش همکاری­های بین سازمانی جهت استفاده بهینه از منابع و توانایی­ها تفاهم­نامه دو جانبه بین اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بسیج سازندگی استان یزد منعقد می­گردد.
این تفاهم­نامه که با هدف ترویج و توسعه فرهنگ کار تعاونی در بین بسیجیان، ساماندهی کارآفرینان بسیجی در قالب کار جمعی و تعاونی، توسعه عدالت اجتماعی و ایجاد اشتغال پایدار د رمناطق کمتر توسعه یافته روستایی با استفاده از تفکر تعاونی و همیاری و استفاده بهینه از منابع دو طرف تفاهم­نامه است، در هفته آینده رسما به امضا مسئولین سازمان­های مذکور خواهد رسید.
مصطفی قاسمی مدیر اشتغال و کارآفرینی سازمان بسیج سازندگی استان یزد در تشریح این تفاهم­نامه بیان داشت: آنچه از موارد تعهدی اداره کل کار استان می­توان بیان کرد از قبیل تسهیل و تسریع در امور تشکیل وتوسعه تعاونی برای بسیجیان و معرفی شدگان از طرف بسیج، برگزاری و یا کمک به برگزاری به اجرای برنامه­های آموزشی، فنی و مهارتی شغلی برای اعضای تعاونی­ها است.
وی در اداممه افزود: ارتقاء دانش فنی مدیران تعاونی­ها، ارائه خدمات مشاوره­ای رایگان، استفاده از ظرفیت­ها بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه­گذاران بخش تعاون برای تأمین ضمانت بانکی وهمچنین همکاری در زمینه بازاریابی محصولات از جمله دیگر تعهدات اداره کل کار استان در این تفاهم­نامه است.
قاسمی در بیان تعهدات سازمان بسیجی سازندگی استان هم به مواردی همچون برنامه­ریزی و هماهنگی و انجام فعالیت­ها ترویجی، شناسایی و استعدادسنجی بسیجیان، شناسایی امکانات سخت­افزاری و نرم­افزاری برای تأمین بستر کسب و کار، همکاری در شناسایی جامعه هدف و برگزاری کلاسهای آموزشی، کمک به تأمین فضای مورد نیاز برای راه­اندازی شرکت­های تعاونی و کمک به حمایت از تشکیل و راه­اندازی طرح­های اقتصاد مقاومتی با اولویت تعاونی­های تولیدی و تأمین نیاز تولیدکنندگان اشاره کرد.
مدیر اشتغال سازمان بسیج سازندگی استان یزد در مورد نحوه اجرایی شدن این تفاهم­نامه هم گفت: کارگروه استانی متشکل از مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، معاونت تعاون آن اداره کل، مسئول سازمان بسیج سازندگی، و مدیران مربوطه به انتخاب ایشان، در قالب جلساتی دو ماه یکبار، وظیفه پیگیری این تفاهم سه ساله به عهده دارند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)