چهارشنبه 1399/08/21 - 09:23 yazd-admin

مرمت 89 خانه محروم با هزینه ای در حدود 600 میلیون تومان تا پایان آذرماه

مرمت و بازسازی 89 خانه محروم در استان یزد که از حدود دو ماه پیش آغاز شده است، تا پایان آذرماه در قالب طرح یزدان شناسِ قرارگاه محرومیت زدایی کل سپاه به پایان می رسد.

به گزارش خبرگزاری بسیج سازندگی استان یزد با تخصیص بخشی از قرارداد همکاری سپاه الغدیر استان یزد و قرارگاه محرومیت زدایی کل سپاه، مرمت 89 خانه محروم در استان تا پایان آذرماه سال جاری به پایان می رسد.

حمیدرضا بابایی مدیر فنی و عمرانی سازمان بسیج سازندگی استان یزد اعلام کرد: در چندماه گذشته بخشی از قرارداد در حوزه محرومیت زدایی که بین قرارگاه محرومیت زدایی کل سپاه و سپاه االغدیر به امضا رسیده بود تخصیص داده که با این اعتبار درصددیم هرچه سریعتر و در حدود اواخر آذرماه مرمت 89 خانه محروم در سطح استان را به پایان برسانیم.

وی درباره تفکیک این طرح ها در شهرستان های استان هم گفت: خاتم، تفت و بهاباد به ترتیب با 10، 8 و 7 طرح بیشترین تعداد طرح ها را در بین شهرستانهای استان دارند. همچنین شهرستان یزد هم در حدود 31 طرح در حال اجرا دارد.

مدیر فنی و عمرانی سازمان بسیج سازندگی استان درباره مبلغ هزینه شده دراین دوره از مرمت خانه های محروم اظهار داشت: در حدود 311 میلیون تومان از طرف قرارگاه محرومیت زدایی کل سپاه در این چند ماه تخصیص داده شده است که طبق قرارداد با اختصاص همین مبلغ از سوی سپاه الغدیر استان، خیرین و دستگاه های اجرایی جمعا مبلغی در حدود 600 میلیون تومان در این دوره چندماهه برای حدود 89 خانه محروم هزینه خواهد شد.

بابایی اظهار امیدواری کرد با اختصاص منظم و سریع مبالغ داخل قرارداد بتوانیم امر محرومیت زدایی در استان را تا چشم انداز خوبی پیش ببریم.