سه شنبه 1399/05/21 - 08:48 yazd-admin
کمیته محرومیت‌زدایی کنگره ملی شهدای یزد تشکیل شد؛

دستان بیش از بیست سازمان اقتصادی استان برای مبارزه با محرومیت‌زدایی به هم فشرده شد

مهندس محمود زارع مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد گفت: ایجاد چنین هم‌افزایی بین مسئولین استان برای مبارزه با محرومیت و فقر فقط در توان شهداست. مردم منتظر برنامه‌های کمیته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج سازندگی از یزد، به قطع یکی از ضروری‌ترین مسائل قابل توجه در بهبوهه مشکلات و فشارهای داخلی و خارجی در حوزه اقتصاد، حفظ انسجام  و اتحاد بین مسئولین و همچنین هم‌افزایی قدرت و توان امکانات آنان برای برون رفت از مسائل روز است. تا این جای کلام آنچه مورد انتظار است بدیهی و مورد وثوق و تایید تمامی مسئولین ارشد استانی و کشوری است. اما چگونگی رسیدن به این مهم از دغدغه‌های مسئولین جمهوری اسلامی در ابعاد استانی و کشوری است.

امروزه با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، تمامی اقدامات حتی در حوزه غیر اقتصادی به گونه‌ای به مسئله اقتصاد و کمک به این حوزه برمی‌گردد. کنگره ملی سرداران و چهارهزار شهید والا مقام استان یزد که در اواخر سال جاری و پس از دوازده سال از آخرین کنگره برگزار می‌شود در کنار برنامه‌های گوناگون، دغدغه‌ای اقتصادی با تمرکز بر محرومیت‌زدایی دارد.

تشکیل کمیته محرومیت‌زدایی کنگره ملی شهدای استان به عنوان ابتکاری جدید در ساختار برگزاری کنگره‌های کشوری بخشی از این دغدغه اقتصادی مردم را به عهده گرفته است.

مهندس محمود زارع مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد که به عنوان رییس کمیته محرومیت‌زدایی کنگره شهدای استان هم منصوب شده است درباره جزییات و چرایی تشکیل این کمیته در قالب کنگره شهدا بیان کرد: ما اعتقاد به این مسئله داریم که به یاد شهدا بودن به معنی اجرایی کردن فرامین و توصیه‌های آنان است که به قطع چنین اعتقادی مورد مخالفت کسی نیست.

وی اضافه کرد: آنچه شهدا از ما خواسته‌اند حفظ نظام و کشور است و امروز که مسئله اول کشور به فرموده رهبر معظم انقلاب و گواهی وضع موجود، اقتصاد است، پس کنگره یاد و نام شهدای استان هم باید بوی اقتصاد به ویژه رسیدگی به حال محرومین و مستضعفین بگیرد.

رییس کمیته محرومیت‌زدایی کنگره ملی سرداران و چهارهزار شهید والامقام استان یزد در ادامه به بیان هدف و چرایی تاسیس چنین کمیته‌ای پرداخت و گفت: البته نه اینکه در کنگره‌های دیگر و در ابعاد دیگر دولتی همت اقتصادی نیست که ما این مسئله را در قالب کنگره پیگیری کنیم بلکه به برکت شهدا هم‌افزایی پیش‌بینی شده بین بیش از 20 سازمان کلان استانی می‌تواند آثاری به مراتب بیشتر از اقدامات مستقل سازمان‌ها باشد که چنین توانایی فقط در دستان شهداست و وجود پربرکت آنهاست که می‌تواند سلایق مختلف و گوناگون را در کنار هم با همدلی بالا جمع کند.

زارع درباره جزییات اجرایی این کمیته هم افزود: از آغاز این حرکت زمان زیادی نمی‌گذرد و هنوز که تنها دو جلسه تشکیل شده است به دنبال برنامه‌ها و اولویت‌بندی‌های پیشنهادی هر سازمان هستیم تا با بررسی بیشتر به یک طرح واحد عملیاتی برسیم اما لازم است سرعت کار را بالا ببریم تا هرچه زودتر بتوانیم مژده‌هایی را به مردم بدهیم.

وی ادامه داد: آنچه برای من در وهله فعلی دارای اهمیت است، هم‌افزایی بین سازمان‌ها و ضرورت ادامه یافتن این کمیته حتی پس از اتمام کنگره است. از معیارهای مبارزه با محرومیت، اتحاد بین سازمان‌هاست و بنده مطمئنم که شهدای گرانقدر استان دست ملکوتی خود را برای کمک به اعضای محترم این کمیته و نیل به سمت اهداف عالی آن دراز می‌کنند تا ما بتوانیم هم ذره‌ای دِین خود را به شهدا پرداخت کنیم و هم باری هرچند کوچک از دوش مردم برداریم.

کمتیه محرومیت‌زدایی کنگره ملی سرداران و چهارهزار شهید استان یزد قرار است با برگزاری جلسات هفتگی به زودی خبرهای جدیدی از حرکتی سریع و امیدوارکننده در جهت محرومیت‌زدایی به آگاهی مردم استان برساند. امید است با توجه به آنچه از زبان رییس کمیته خواندیم، چنین اتحاد و انسجامی مداوم و مستمر باشد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)