جمعه, 12/04/1396 - 23:59 yazd
مسئول حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان یزد:

تلاش شبانه‌روزی جهادگران یزدی در کوهبنان/ ساخت 21 سکوی کانکس در 2 روز

مسئول حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان یزد گفت: 21 سکوی کانکس در 2 روز در مناطق زلزله‌زده کوهبنان ساخته‌شد.
تلاش شبانه‌روزی جهادگران یزدی در کوهبنان/ ساخت 21 سکوی کانکس در 2 روز

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج سازندگی یزد؛ "سیدمحسن مرتضوی" در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج سازندگی از ساخت 21 سکوی کانکس توسط بسیجیان جهادگر یزد خبرداد و اظهارداشت: مراحل ساخت کانکس برای زلزله‌زدگان روستای کوهبنان ادامه خواهدداشت.

وی افزود: این حرکت جهادی به همت چهل نفر از جهادگران یزدی در قالب دو گروه جهادی دانشگاه امام علی(ع) و هیئت انصارالحسین(ع) یزد به مدت دو روز در روستای جَوَر کوهبنان انجام‌شد.

نماینده بسیج سازندگی یزد در کوهبنان کرمان، با بیان اینکه نصب 30 کانکس برای زلزله‌زدگان این منطقه در دستور کار قراردارد گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) متولی هزینه‌های مربوط‌به نصب کانکس برای مردم محروم این روستاست.

مرتضوی خاطرنشان کرد: دیوارچینی و تخریب سازه‌هایی که نیاز به ساخت مجدد داشتند ازجمله دیگر اقدامات دو گروه جهادی دانشگاه امام علی(ع) و هیئت انصارالحسین(ع) یزد بود.

مسئول حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان یزد با اشاره به حضور گروه جهادی شهید همدانی بهاباد در منطقه تاکیدکرد: هم‌زمان با فرایند تهیه کانکس برای زلزله‌زدگان، مرمت و بازسازی منازل مسکونی که نیاز به تعمیردارد در حال انجام است.

وی افزود: این گروه جهادی پیش از این نیز با احداث منزل مسکونی برای یکی از اهالی مستضعف روستا، ساخت کانکس و دیوارچینی، حصارچینی برای یکی از منازل آسیب‌دیده، ساخت سرویس بهداشتی برای منزل یکی از اهالی روستا و تخریب خانه دو نفر از اهالی برای احداث منزل مسکونی جدید و کمک به گروه جهادی اعزامی از یزد در پروژه ساخت ابرخشت، به زلزله‌زدگان خدمت‌رسانی کرده‌اند.

مرتضوی در پایان ابراز امیدواری‌کرد: با اتمام هرچه سریع‌تر مراحل ساخت کانکس، مردم محروم این منطقه بتوانند از اسکان موقت برخوردارشوند.

دهستان جَوَر واقع در 10 کیلومتری منطقه کوهبنان، با 85درصد تخریب بیشترین آسیب را در مناطق زلزله‌زده کوهبنان داشته‌است.

برای مشاهده تصاویر اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/